TURPEX ile Yurt Dışına Ekonomik ve Hızlı Gönderi - İhracat rehberi

TURPEX ile Yurt Dışına Ekonomik ve Hızlı Gönderi

September 16, 2021
175
Views

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ), TURPEX markasıyla, 2-3 iş günü gibi kısa bir sürede en uygun ücretlerle gönderileri DHL Express aracılığıyla yurt dışı adresine teslim ediyor.

Türkiye genelinde yaklaşık 3 binden fazla PTT kabul noktasıyla hizmet veren TURPEX ile yurt dışı taşımacılığında PTT müşterilerine fırsatlar ve destekler sunuyor.

Gönderi potansiyeline bakılmaksızın tüm e-ticaret girişimcilerine, TURPEX tarafından uygun çözüm sağlanıyor. Uygun fiyatlı taşımacılık hizmetiyle KOBİ’lerin ihracatının artmasına katkıda bulunup, uluslararası alanda rekabet etme fırsatını da beraberinde getiriyor.

PTT müşterileri, www.ptt.gov.tr adresindeki “gönderi ücreti öğrenme” sekmesinden yollama ücretlerine ulaşabiliyor. Herhangi bir gönderisinin yollama ücreti, ağırlık, boyut ve varış ülkesi seçilerek kolayca hesaplanabiliyor.

– TURPEX için tüm PTT iş yerlerinden gönderim sağlanıyor.

Gönderi içeriği, alıcı bilgileri ve ücretinin bulunduğu fatura ile birlikte hazırladığınız gönderi kolisini en yakın PTT şubesine götürüp TURPEX aracılığıyla gönderi yapmak istediğinizi belirterek teslim edebilirsiniz. Ücretsiz numune gönderileri için aynı yöntemi kullanabilirsiniz.

PTT, bu hizmetiyle, gönderileri varış ülkesine göre 2 ila 3 iş günü içerisinde teslim ediyor. PTT müşterileri herhangi bir PTT iş yerinden TURPEX gönderimi için başvurabiliyor.

TURPEX hizmetinden faydalanmak isteyen göndericilerin, PTT iş yerlerinden temin edebilecekleri kabul formunu doldurmaları yeterli. PTT müşterilerinin ek evrak doldurmak zorunda kalmadan yapabilecekleri gönderi başvuruları için gerekli tüm belgeler kabul esnasında şirketin sistemleri tarafından hazırlanıyor. Kabulden itibaren teslim oluncaya kadar anlık gönderi hareketleri gönderi sorgulama menüsü üzerinden izlenebiliyor.

TURPEX gönderilerini mikro ihracat hizmeti kapsamında ulaştırmak isteyen göndericiler, gerekli ek formları herhangi bir PTT iş yerinden temin edebildiği gibi hiçbir gümrük çıkış işlemi için de ek ücret ödemek zorunda kalmıyor. Bu hizmetle, kapsamında ticari eşya bulunan en uzun kenarı 1 metre, ağırlığı ise 30 kilogramla sınırlı ve kapsam değeri 15 bin avroya kadar olan yurtdışı varışlı gönderiler için, gümrük işlemleri mikro ihracat hizmeti kapsamında E-Ticaret Gümrük Beyannamesi (ETGB) düzenleyerek müşterilerin KDV iadesi almaları sağlanıyor ve gönderiye ilişkin ihracat gümrük işlemleri müşteriler adına şirket tarafından yapılıyor.

Yazı Etiketleri:
· · ·
Yazı Kategorisi:
Bilgi Bankası · İhracat

Comments are closed.