Marka Bilinirliği için B2B Pazarlarından Nasıl Yararlanılır? - İhracat rehberi

Marka Bilinirliği için B2B Pazarlarından Nasıl Yararlanılır?

August 9, 2021
153
Views

Günümüzde tüm dünyadaki markalar, müşterilerin azalan dikkat süreleri için rekabet ediyor. Ortalama bir tüketici her gün Instagram’da gezinirken, YouTube’da bir video izlerken veya en sevdiği blogları okurken 14 farklı reklama maruz kalıyor.

Bu kadar çok rekabetle, pazarlama bütçeleri yükseliyor ve giriş çıtasını giderek daha yükseğe koyuyor.

Ancak, size aradığınız desteği verebilecek basit bir çözüm var.

B2B alıcıları da dahil olmak üzere tüketiciler, fiyatları karşılaştırmak ve işlem yapmak için bu platformları kullanmayı tercih ettikçe pazar yerleri giderek daha popüler hale geliyor. Elbette B2B pazar yerleri işletmelere farklı zorluklar getirebilir, ancak sağladıkları kolaylıklardan faydalanabilirseniz, düşündüğünüzden çok daha fazlasını kazanabilirsiniz.

Pazaryeri Pazarlama Planı Oluşturun

Çevrimiçi bir pazar için, uygun ve etkili bir pazarlama stratejisi, bir şirketin büyümesini ve satışlarını önemli ölçüde etkileyecektir. Potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için bir pazarlama planı, AdWords ve arama motoru optimizasyonu (SEO), A/B testi, içerik pazarlama stratejisi, ilgi çekici içerik, sosyal medya platformlarının kullanımı ve daha fazlasını içermelidir.

Rekabetinizde Öne Çıkın

Kendinizi farklılaştırmanın bir yolunu bulmak için rakiplerinizi önceden analiz edin. Alıcılar bir karar vermeden önce en iyi seçeneklerin tümüne bakacaklardır, bu nedenle yüksek kaliteli resimler ve iyi yazılmış açıklamalar sağladığınızdan emin olun.

Müşterilerin çevrimiçi karşılaştırma yapması daha kolay olduğundan, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin öne çıkmasını sağlamak muhtemelen daha fazla dönüşüme yol açacaktır. Dijital reklam seçeneklerini kullanarak hizmet veya ürünlerinizi öne çıkartmayı deneyin.

B2B Platformlar ile Ulaşılabilir Olun

B2B pazar yerleri, güvenilir bir itibar oluşturmak için çok çalışır. Bu nedenle, bir satıcı olarak ağın bir parçası olmak için belirli standartları karşılamanız gerekir.

Tüm süreçlerinizin ve ürünlerinizin kalite standartlarını geçtiğinden emin olmak için Eximfix gibi platformları kullanabilirsiniz. Eximfix, en son teknolojiyi kullanır ve aşırı derecede güvenliğe odaklanır. Şirketlerin küresel ticaret işlemlerini kolayca gerçekleştirmeleri için güvenilir bir alan oluşturarak tüm kullanıcıları doğrular.

Bu platformu, sıfırdan yeni hizmetler geliştirmek zorunda kalmadan müşterilerinize ulaşmak veya bilinirlik oluşturarak yeni müşterilere ulaşmak için kullanabilirsiniz.

Yazı Kategorisi:
Bilgi Bankası · İhracat

Comments are closed.