İhracat Yapmak veya İhracat Faaliyetlerini Geliştirmek İsteyen Firmalar İçin Dış Ticaret Hizmeti - İhracat rehberi

İhracat Yapmak veya İhracat Faaliyetlerini Geliştirmek İsteyen Firmalar İçin Dış Ticaret Hizmeti

June 30, 2021
55
Views

Tüm dış ticaret operasyonlarınızı planlayan ve tüm süreçleri yöneten bir Dış Ticaret Uzmanı personelin olması, işletmelerin ticaret hacmini geliştirmek için oldukça önemlidir. Türkiye’de üreticiler, birçok sektörde ürün kalitesi arttırarak başarılı işlere imza atmakta. Buna rağmen üreticilerin bu kaliteli ürünleri dünya pazarına sunarak, ihracat faaliyetleri gerçekleştirmeleri konusunda çekingen davrandıkları görülüyor.

Bu davranışa neden olan başlıca sebep; bir ihracat efsanesi olan “ihracat, şirketimin üstlenemeyeceği kadar karmaşık” düşüncesi diyebiliriz. Elbette bu sebebin dışında iş yükü, yabancı dil ve risk faktörleri de mevcut. Bazı durumlarda ise firmaların dış ticaret departmanı kurmak için gerekli harcamaları göze alamadıklarını görüyoruz. Ancak ihracat faaliyetlerinde bir kişinin tüm süreci yürütmesi beklenemez. Örnek olarak bir gümrük müşaviri tüm gümrük sürecinizi yönetir ve sizin bu süreçte herhangi bir iş yükünüz olmaz.

İhracat yapmak için gerçekleştireceğiniz ilk adım, bir vergi numarasına sahip olmak ve ürününüzle ilgili olan ihracatçı birliğine üye olmanızdır. Bir iş planına sahip olmanız önemlidir ancak bu iş planının bir uzman tarafından hazırlanması sizi hedef pazarda başarıya ulaştırır.

Dış Ticaret Departmanı Kurmadan, Personel Gideri Olmadan Sizin İçin Tüm Dış Ticaret Faaliyetlerinizi Yürüten Bir Dış Ticaret Uzmanınız Olmasını İster miydiniz?

İhracat yapmak istediği halde yabancı dil, pazar araştırmaları, ürün için uygun potansiyel müşterilerin bulunması ve ilgili pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi… gibi birçok iş kalemi ve personel giderleri firmaların önünde bulunan engellerden. Zamandan ve paradan tasarruf sağlayabileceğiniz, tüm dış ticaret faaliyetlerinizi şirket bünyesi dışından sizinle koordineli olarak yönetimini gerçekleştiren bir çözüm mevcut.
Tüm çalışmaların tarafınıza raporlandığı ve sürdürülebilir ihracat modelinde uzman dış ticaret kadrosuna sahip, tüm süreçleri sizin için yöneten bir dış ticaret hizmet modelini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Aldar Group, dış ticaret sektöründe edindiği 15 yılı aşan tecrübesiyle; dış ticaret yapmak isteyen üreticilerin negatif düşüncelerini gideriyor ve omuzlarındaki bu yükü alarak, durumu üreticilerin avantajına çeviren bir çözüm sunuyor. Körfez ülkelerinde büyük bir pazara ve uluslararası güçlü bağlantılara sahip olan Aldar Group, dış ticarette yol arkadaşınız olarak tecrübesini sizinle paylaşmak istiyor.

Aldar Group; pazar araştırması ile uygun pazarın belirlenerek potansiyel müşterilerin tespitini yapan, yazışmaları tercüme ederek cevaplayan, teklif, proforma, niyet mektubu, numune gönderen veya isteyen, sipariş gerçekleştiğinde tüm süreci takip eden, lojistik firması ile koordineli olarak nakliyeyi organize eden… (tüm hizmet kalemleri için tıklayın) şirketinize özel bir Dış Ticaret Uzmanı atayıp tüm süreci yöneterek yanınızda oluyor.

Yabancı dil bilmenize veya personel istihdam etmenize gerek olmadan; dış ticaret faaliyetlerinizin tamamını yöneten, haftalık görüntülü toplantılar ve ayda 2 kez çalışma faaliyeti raporlarıyla sizin için gerçekleştirilen çalışmaları paylaşan bir dış ticaret uzmanı kiralayabilirsiniz. Bütçe dostu teklifleri ve diğer detayları Dış Ticaret Asistanım sayfasından incelemeniz dış ticaret faaliyetleriniz için faydalı olacaktır. Soru, görüş ve önerileriniz için firmaya iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Yazı Kategorisi:
İhracat

Comments are closed.