E-posta Pazarlama ve Sosyal Medya Karşılaştırması - İhracat rehberi

E-posta Pazarlama ve Sosyal Medya Karşılaştırması

February 16, 2021
143
Views

500 milyondan fazla aktif kullanıcı ve sitede geçirilen süre içinde Google’ı geride bırakan son artışla, Facebook’un içerik paylaşımının kralı olduğunu düşünürdünüz. Ancak; Chadwick Martin Bailey tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma, e-posta pazarlama içerik paylaşımında hala Facebook’un önünde geldiğini ortaya koydu.

EMarketer’a göre, “Ankete katılanların% 86’sı içerik paylaşmak için e-posta kullandığını söylerken, yalnızca% 49’u Facebook kullandığını söyledi. Yaşa göre ayrıldığında, e-posta tercihi kullanıcılar yaşlandıkça daha belirgindir. Ve sadece ankete katılan en genç grup, 18-24 yaşları arasında, e-posta yoluyla% 70’e kıyasla% 76’sı Facebook aracılığıyla paylaşımda bulunarak eğilimi tersine çeviriyor. “

content sharing usage Why You Need Email Marketing More Than Social Media

Peki bu, işletmeniz için ne anlama geliyor?

Birincisi, tıpkı makalenin sosyal ağ paylaşımına işaret ettiği gibi, paylaşımın arkasındaki kişisel çıkarlarımızın çoğunu ortaya çıkardı.

İnsanlar hikayeleri, özellikle de kendileri hakkındaki hikayeleri sever. Etkili bir pazarlamacı değilseniz, çoğumuz içeriğin alaka düzeyi hakkında nasıl hissettiğimize ilişkin kararları ilginç, eğlenceli veya yararlı olduğunu düşündüğümüz şeylere göre veririz. Dahası, Facebook üzerinden sosyal paylaşım, daha çok kişi paylaşımıyla ilgili, e-posta pazarlama yoluyla paylaşım ise daha çok alıcılarla ilgilidir.

Bu, müşteriyi tanımaya ve insanların ne ve neden kullandıklarına ilişkin alışkanlıkları anlamaya kadar gider. Sosyal medya patlayıcı büyümesini sürdürecek, ancak pazarlamacılar strateji pahasına taktiklere odaklanmamalıdır.

İşte taktikler yerine stratejiye odaklanmanıza yardımcı olacak 3 ipucu:

Sonucunuzu hayal edin
İstediğiniz sonuçları elde etmek için ne yapılması gerektiğini belirlemenize yardımcı olacak doğru motivasyona ihtiyacınız var. Bir Facebook hayran sayfası, Google’ın ilk sayfasında olması veya bir YouTube kanalı hedef değildir. Hedefinize ulaşmanıza katkıda bulunan faktör onlar olmalıdır.

Hedeflerinizi belirleyin (genellikle satış hedefleriyle ilgilidir) ve sizi oraya verimli ve uygun maliyetli bir şekilde ulaştıracak taktikleri belirleyin. Araştırma yaparak, sorular sorarak, testler yaparak ve satış huninizi tasarlayarak sonucunuzdan tersine mühendislik yapın.

İşletmenizin her müşteriyle karşılaştığı noktalarla konuşun, taktiklerin bir karışımını bulun, böylece biri işe yaramadığında hemen uygulayabileceğiniz alternatiflere sahip olursunuz.

Müşteriniz Olun
Özellikle sosyal medya pazarlaması konusunda herkesin dinleme ve sohbetten bahsetmesi benim için her zaman ilginçtir. Beni yanlış anlamayın, Twitter beslemelerini izlemenin, LinkedIn Yanıtının veya Sosyal İfade yoluyla duygularınızı kontrol etmenin kesin bir değeri vardır.

Pazarlamacıların çoğu için asıl zorluk, müşterinizin kafasında neler olup bittiğini simüle etmeyi hâlâ kendi bakış açınızdan düşünmenizdir.

Sadece anket göndermeyin. Oturup olabildiğince çok müşteriyle konuşun ve anlamlı sorularla daha derin ve derinlere inin. Nereden geldiklerini ve ne istediklerini düşündüklerini öğrenin.

Çözümünüzün zorluklarıyla ne ilgisi var? Sorunlarının üstesinden gelmek için ürünlerinize veya hizmetlerinize ihtiyaç duydukları onlar için açık mı?

Dinlemek ve müşterileriniz gibi hissetmek arasındaki farkı bilin.

Kaliteyi Miktarla Karşılaştırın
Yüksek kaliteli olası satışlar oluşturmak, her zaman olası satış miktarı üzerinde bir numaralı odak noktası olmalıdır. İş açısından bakıldığında, müşteri adayı ile ne yaptığınız ve yarattığı fırsatlarla ilgilidir.

Bu, içerik için olduğu kadar bloglar, açılış sayfaları ve sosyal ağlar için de geçerlidir. Hedef kitleniz, problemlerini çözmekle alakalıysa içeriğinizde değer bulacaktır. Dönüşüm hunisine girmeleri için “serbest hattı” hareket ettirin.

Potansiyel müşterilerinizi, tıklamalarınızı, retweetlerinizi, beğenilerinizi sürekli olarak sıralamak ve her kanalın etkinliğini ve etkisini ölçmek için kendi sisteminizi oluşturun.

Dönüştürmeye çalışmak için çok zaman harcadığınız bir grup zayıf potansiyel müşteriniz varsa, bunun yerine bu satışa hazır potansiyel müşterileri yakalamaya ve onları dönüşüm hunisine yönlendirmeye odaklanın.

İnsanların satın almamak için her türlü nedeni olduğunu unutmayın, potansiyel müşterileri beslemek zaman alır, bu nedenle halihazırda çözümünüzü arayanları (sıcak potansiyel müşteriler) bulmaya daha fazla önem verin, optimum yatırım getirisi (yatırımınızın getirisi) sağlayacaktır. Fikirlerinizi Google Adwords veya Facebook Reklamcılığı ile test etmeyi deneyin.

Biraz harcamak ve varsayımlarınıza açıklık getiren bazı kavram kanıtları elde etmek ucuzdur.

Çıkarım: E-posta pazarlama hedef kitlenizle ilgilidir ve pazarlama araçlarınız arasında en iyi silahınız olmalıdır. Pek çok kişinin gözünde daha kişisel ve güvenlidir, bu yüzden dikkatli davranın ancak müşterilerinizi test etmekten ve keşfetmekten korkmayın. Öğrenin, oluşturun, ölçün ve iyileştirin.

Yazı Etiketleri:
·
Yazı Kategorisi:
İş Geliştirme

Comments are closed.