Yüzlerce İçerik Fikirleri İçin Beyin Fırtınası Yapmanın 9 Yolu - İhracat rehberi

Yüzlerce İçerik Fikirleri İçin Beyin Fırtınası Yapmanın 9 Yolu

February 16, 2021
123
Views

Ah içerik fikirleri. Her yaratıcı varoluşunun neredeyse belası. Yaratılışınızın rezonansa girip girmeyeceğini bilmiyorsunuz. Şaşkınsınız ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Her konu daha önce yapılmış gibi görünüyor.

İçerik düşüncesi birinci adımdır.
İçerik oluşturma süreci 4 ana adımı takip eder:

Fikir
Oluşturmak
Dağıtın
Ölçü

Düzenleme gibi alt adımlar vardır. Ancak bunlar üzerinde düşünülmesi gereken kilit noktalar. Ve elbette fikir, birinci adımdır – ne yarattığınızı bilmiyorsanız yaratamazsınız.

İşte yüzlerce içerik fikirleri üzerinde beyin fırtınası yapmanın 9 yolu. Bunu yapmak için bir takıma ihtiyacınız yok, bu yüzden bireysel girişimciler sevinirler!

içerik fikirleri bulmanın 9 yolu
Strateji 1: “İki Sorun”
Her işte, müşterileriniz üstesinden gelmeniz gereken iki temel sorunla karşılaşır:

Çözümünüzün çözdüğü zorluk / probleme sahip olmak.
Sorunu yaşayanlar ile çözümünüz için para ödeyenler arasındaki boşluğu doldurmak.
Bu iki problemi kullanarak düşünceyi yıkabilirsiniz:

Zorluğu veya sorunu tanımlayın.
Sorunun olumsuz sonuçları hakkında konuşun.
Bir çözümün neye benzemesi gerektiğini açıklayın.
Nasıl satın alınacağını / satın alma sürecini açıklayın.

Strateji 2: Mevcut Müşteriler
Mevcut müşterileri görmezden gelmeyin! Konusmak:

Satış, satış görüşmelerinde hangi itirazların üstesinden geldiklerini veya hangi itirazların üstesinden gelemeyeceklerini sorar.
Müşteri başarısı / desteği, destek biletleri aracılığıyla veya başarı çağrılarında hangi soruların veya sorunların geldiğini sormak için.

Strateji 3: Sosyal Medya / Dinleme
Neredeyse herkesin bir tür sosyal medya hesabı vardır – bu, mevcut müşterilerden, potansiyel müşterilerden fikir üretmenin ve genel olarak topluluk hakkında bir fikir edinmenin harika bir yoludur.

Strateji 4: “Bencil Nedenler”
Bize tüm içeriğin müşterilere yardımcı olması gerektiği söylendi ve bu doğru. Ama seni ve işini unutamazsın. Sonuçta, içerik pazarlaması sadece eğlenmek için yaptığınız bir şey değil, büyümenize yardımcı olacak bir araçtır.

Strateji 5: “İçerikten İçerik”
Bir yaratıcı olarak, muhtemelen bir yaratma geçmişiniz vardır – bırakın bu, gelecekteki yaratıcılığınızın kaynağı olsun.

Strateji 6: “Bil / Hisset / Yap”
Bu çerçeveyi yıllar içinde geliştirdim. Bu basit bir soru: Kitlenizin içeriğinizi tüketmeyi bitirdiklerinde ne bilmesini, hissetmesini veya yapmasını istiyorsunuz? Bu soru tek başına tonlarca potansiyel içerik konusu oluşturmalıdır.

Strateji 7: Diğer kişilerin içeriği
Dünyadaki hemen hemen her konuya birileri dokunmuştur. Bundan ilham alarak benzersiz bakış açınızı veya değerinizi ekleyin.

Strateji 8: SEO
Zaten bahsettiğiniz konulara göre bir ton fikir üretmek için SEO anahtar kelime araştırmasını, özellikle anahtar kelime önerileri aracını kullanın.

Strateji 9: Çevrenizdeki dünya
Ekonomist Paul Krugman’dan alıntı yapacak olursak, “her satın alma aynı zamanda bir satıştır”. Bu nedenle, günlük yaşamınızda bir şeyler satın alırken, sizi neyin getirdiğini veya hangi deneyimlerin sizi harika hissettirdiğini değerlendirin – bu, içeriğiniz için içgörü ve fikir sağlayabilir.

Yazı Kategorisi:
İş Geliştirme

Comments are closed.