iş Büyümesini Etkileyen 5 Faktör - İhracat rehberi

iş Büyümesini Etkileyen 5 Faktör

February 16, 2021
152
Views

Çiçeklerin topraktan gizlice sıyrıldığını görmeye başladığımızda, farklı bir türden büyümeyi, işinizin büyümesini düşünmeye başlamak için mükemmel bir zaman. Başarı, çaba ve eylem gerektirir. Öyleyse enerjinizi nereye odaklamalısınız? iş büyümesini etkileyen faktörler konusunda göz önünde bulundurmanız gereken beş adım:

1 – Müşteri Sadakati

Şirket liderleri satış büyümesi konusunda strateji geliştirdiğinde, odak noktası genellikle yeni müşterilerin nasıl kazanılacağıdır. iş büyümesini etkileyen faktörler konusunda marka bilinirliğini artırmak ve müşteri tabanınızı genişletmek önemliyken, mevcut müşterilerinizle satış potansiyelinizi artırmak için de çalışmalısınız. Ek satışlar, müşteri sadakat programları ve yönlendirme işi aracılığıyla zaten sahip olduğunuz müşterilerle karınızı büyütme fırsatlarını arayın.

2 – Teknolojinin Akıllıca Benimsenmesi

Teknoloji, işletmenizin büyümesi için gübre gibidir. Görevleri daha verimli bir şekilde halletmenize, işçilik maliyetlerinden tasarruf etmenize ve süreçleri kolaylaştırmanıza yardımcı olabilir. Zorluk, belirli iş hedefleriniz için doğru teknoloji araçlarını seçmekle gelir. İş stratejinizin çeşitli yönleriyle doğru uyum çok önemlidir. Teknoloji ortaklarını seçerken ROI’ye birden fazla açıdan bakın.

3 – Çalışan Eğitimine Bağlılık

İş büyümesi bir boşlukta gerçekleşmez. Tüm çalışanlarınız, kendi büyümelerini geliştirecekleri standart bir bilgi birikimine sahip olmalıdır. Bu, bugün ihtiyaçlarınızı karşılayan ve sizinle birlikte büyüyebilen bir çevrimiçi eğitim platformu gerektirir. Çevrimiçi eğitim vererek, herkese tutarlı bilgi aktarımı sağlarsınız ve her çalışan için öğrenme yollarını özelleştirebilirsiniz.

4 – Sosyal Sorumluluk

Sosyal sorumluluk ile ticari büyüme arasındaki doğrudan çizgiyi göremeyebilirsiniz, ancak bunu şu şekilde düşünün: Çıkardığınız şeyi geri alırsınız. Şirketiniz sosyal sorumluluk politikalarını benimsediğinde, topluluğunuzu – ve dolayısıyla müşterilerinizi – olumlu bir şekilde etkilersiniz. Örneğin Nisan, Alkol Bilinci Ayıdır. Alkol satan bir işletmeyseniz, sorumlu satış eğitiminizi tazelemek için bu ayı kullanın. Sektörün dışında bir işletmeyseniz, topluluğunuza anlamlı bir şekilde geri vermek için bunun gibi bir amacı sıçrama tahtası olarak kullanın.

5 – Liderlik

Tıpkı ilkbaharda doğada gördüğümüz gibi, büyüme yüzeyin çok altında başlar. Çalışanlarınızın sizi nasıl algıladığı ve şirket misyonunuz, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için motivasyonlarını belirler. Bir lider olarak, herkes için başarıya giden yolu açmalısınız.

Yazı Kategorisi:
İş Geliştirme

Comments are closed.