LinkedIn Kampanya Performansınızı Artırmak İçin Basit Bir Yol - İhracat rehberi

LinkedIn Kampanya Performansınızı Artırmak İçin Basit Bir Yol

February 16, 2021
143
Views

B2B pazarlamacısıysanız, LinkedIn’e önem vermeniz gerekir. Bugün iş hayatından milyonlarca profesyonelin kullandığı LinkedIn platformu görmezden gelemezsiniz.

LinkedIn, doğrudan etkileşim fırsatlarından (hala birkaç sosyal medya tuzağına sahiptir) yayınlama, içerik tanıtımı ve reklamcılığa kadar B2B pazarlamacıları için güçlü bir medya şirketi haline geldi. Hedefleme verilerinden bahsetmiyorum bile (ancak buna geri döneceğiz).

Ancak birçok B2B pazarlamacı, LinkedIn kampanyalarının da zorlayıcı olduğunu düşünüyor. LinkedIn birinci sınıf bir mülktür ve medya programları hızla pahalı hale gelir. LinkedIn, teklife dayalı fiyatlandırmaya (yani Sponsorlu Güncellemeler) doğru ilerledikçe, özellikle talep gören kitleler için de giderek daha rekabetçi hale geliyor.

LinkedIn Kampanya Performansı için rekabeti önemli ölçüde azaltabilecek ve kampanyalarınızın sonuçlarını iyileştirebilecek bir çözüm var. Başlamak için, LinkedIn’in hedefleme verilerinin en büyük eksikliklerinden birini tanımanız gerekir: doğru olabilir, ancak LinkedIn verileri çok eksiktir.

İşte B2B pazarlamacılarının hedeflediği ortak profil noktalarından bazıları ve LinkedIn’in bu verileri kaçırdığı profillerden bazıları.

LinkedIn is missing targeting data.

BT alıcılarını büyük şirketlerde hedefliyorsanız, şirket boyutunu, iş fonksiyonunu ve kıdemini kullanıyorsunuzdur. Zamanın %39 ila %74’ünde eksik olan üç veri noktasına güveniyorsunuz.

Önem verdiğiniz kitlenin %80’ini veya daha fazlasını kaçırıyor olabilirsiniz ve hedefleme konusunda diğer herkesle aynı yaklaşımı izlediğiniz için, aynı zamanda daha fazla rekabete sahipsiniz ve daha yüksek oranlar ödüyorsunuz. Daha iyi bir yol var.

LinkedIn Kampanya Performansını İyileştirmenin Püf Noktası
Mevcut kampanyalarınızdaki hedeflemeden başlayarak, açık hedeflemeyi hariç tutmalarla ve diğer hedefleme yaklaşımlarıyla değiştirerek yeni bir kampanya oluşturun:

Mevcut iş fonksiyonunuzu beceriler veya gruplarla değiştirin.
Mevcut kıdem hedefinizi kaldırın ve ulaşmak istemediğiniz kıdemleri hariç tutarak değiştirin.
Mevcut şirket boyutu hedefinizi kaldırın ve çok büyük veya çok küçük şirketleri hariç tutun.
LinkedIn Kampanya Performansı için özellikle ulaşmak istemediğiniz iş işlevlerini hariç tutun (zaten becerilere veya gruplara göre hedeflediğiniz için bu daha sınırlı olabilir. Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, satış ve pazarlamayı hariç tutun).
Geleneksel ve yeni kampanyanızı yan yana yürütün. LinkedIn’in eksik verilerine olan bağımlılığınızı sınırlayarak, daha yüksek hacim, daha yüksek katılım oranları ve daha düşük TBM’ler göreceksiniz.

Yazı Kategorisi:
İş Geliştirme

Comments are closed.